DÁMSKÝ KNIHOVNICKÝ POTLACH

Už potřetí společně poseděly dámy, které mají zájem strávit odpoledne s příjemnou společností nad šálkem kávy. Scházejí se tak každou středu v odpoledních hodinách v příjemném, zrekonstruovaném prostoru místní knihovny. A nezůstává jen u kávy či čaje. Při posledním potlachu se dámy naladily na vánoční atmosféru a vyrobily spoustu vánočních ozdob, které později zkrášlí višňovský vánoční strom.

Návštěva dětí 2. a 5. třídy Základní školy

Další návštěvy byly ze strany 2. a 5. třídy Základní školy. A nezůstalo jen u návštěvy - část dětí našla odvahu, zaregistrovala se jako "čtenář" a zapůjčila si své první knihy.

Pasování prvňáčků

V červnu prožili prvňáčci svůj velký knihovnický den - stali se z nich čtenáři. Zúčastněných na akci Pasování prvňáčků na čtenáře bylo požehnaně. A ještě aby ne - za to, že předvedli své čtenářské dovednosti, dostali krásnou medalii a Pamětní list.

Nově otevřený dětský klub

Aby se děti a mládež v odpoledních hodinách nenudily, otevřeli jsme pro ně slibovaný dětský klub. Do něj si skupinka přibližně deseti dětí chodí hrát - ať už to jsou stolní či sportovní hry. O prázdninách bude klub uzavřen. S novým vybavením a novými hrami se na děti budeme těšit zase v září.

Návštěva dětí ze školní družiny

Během měsíce května a června knihovnu navštívily děti ze školní družiny. Co je v knihovně nového přišly zkontrolovat hned dvakrát - a moc se jim tam líbilo.

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

Během měsíce června proběhne tradiční akce Pasování prvňáčků na čtenáře.

KDYŽ PRVŇÁČCI MÍŘÍ DO KNIHOVNY

Víte, že od února jsme znovuotevřeli naši přijemnou knihovnu v novém kabátě? V dubnu se o tom přesvědčili i naši nejmenší. Nejmladší žáci základní školy společně s paní učitelkou Paříkovou zavítali mezi knihami vyskládané regály a mohli nadechnout vůni tajemství ukrývající se v nepřeberném množství nejen dětské literatury. A nezůstalo jen u toho. Několik nadšenců se stalo právoplatnými členy knihovny a půjčili si své první knihy. Věříme, že jim toto nadšení dlouho vydrží a budou se k nám rádi vracet. A co vy - přijdete?

NEVŠEDNÍ ODPOLEDNE VŠEDNÍHO DNE

Zavřete oči a představte si pondělní odpoledne s šálkem kávy v příjemné společnosti. Přesně takhle si totiž plánují trávení svého volného času návštěvnice knihovny. A nezahálejí - již nekolikrát se staré známé setkaly během výpůjční doby knihovny, poseděly a popovídaly. Určitě budou rády, když se k nim přidáte - široký výběr knih i kávička jsou pro vás připraveny.