O knihovně

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

  • Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si také klid pro čtení.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

 

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu. Nabídka časopisů: Vlasta, Praktická žena, ABC, Bravo, Doba seniorů.

Samozřejmě se můžete připojit k Internetu.

Podrobněji v sekci Služby.

S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!

Knihovna je umístěna v bývalé budově MŠ, knihy jsou umístěny ve dvou místnostech, přičemž jedna místnost je věnována dětem. Knihovnu zřizuje Obec Višňová. V plánu na rok 2013, 2014 je přestěhování knihovny do větších prostor, které po rekonstrukci vzniknou opět v bývalém objektu MŠ. Knihovna každý rok pořádá několik akcí věnovaných především dětským čtenářům. Spolupracuje s místní ZŠ, kdy děti v rámci výuky českého jazyka a jeho tematických plánů navštěvují knihovnu. Knihovnu navštěvují ale i ti nejmenší děti z MŠ, pro které je to velký zážitek. Každý rok se knihovna účastní akce Noc s Andersenem, probíhá zde pasování prvňáčků na čtenáře. Během noci s Andersen si děti v roce 2009 vysadily svůj keř Pohádkovník.

 

O obci

Obec Višňová se nachází při polských hranicích v nadmořské výšce 228 metrů v údolí řeky Smědá ve Frýdlantském výběžku, v severní části Libereckého kraje. Nad obcí jsou Pohanské kameny (297 m), tvořené skupinou mohutných balvanů - skalních mís z tzv. rumburské žuly. Višňová je tvořena devíti osadami, z nichž nejstarší je Višňová, založená roku 1334, dále Andělka 1340, Předlánce 1373, Víska 1396, Poustka 1444, Saň 1457, Loučná 1457, Minkovice 1768 a Filipovka 1725. Část obcí získala své dnešní jméno až po druhé světové válce.